artykul-05-08-1313x579

7 moich ulubionych Fanpage’y

W mediach społecznościowych kiedyś chodziło wyłącznie o kontakt ze znajomymi. Teraz jest to pole ogólnej dyskusji, poszukiwania inspiracji, reklamowania swoich produktów i usług.

Po około 13 latach korzystania z portalu Facebook możemy już mniej więcej określić, które strony są wartościowe, które warto obserwować i dodać do ulubionych, a które lepiej omijać bo wzbudzają w nas złe emocje i do niczego nie są nam potrzebne. Osobiście bardzo cenię szczere polecanie sobie wartościowych treści, dlatego dziś dzielę się z Wami siedmioma fanpage’ami, które uważam za najbardziej inspirujące. Zapraszam do lektury!

Lubię czytać

Czytać wręcz kocham,  i wszystko, co wiąże się z czytaniem znajduje się w kręgu moich zainteresowań. Bardzo zależy mi też na tym, aby czytanie rozpowszechniać i zarażać tą pasją jak najwięcej osób, dlatego cenię wszystkie działania marketingowe w tej dziedzinie. Jednym z wartych uwagi mediów o tematyce czytania jest Lubię Czytać, który doskonale łączy funkcję informacyjną (premiery nowych pozycji, wydarzenia związane z czytelnictwem) z pięknymi zdjęciami. Do tego zbudował sobie całkiem dużą społeczność, która zawsze poratuje poleceniem ciekawej książki lub ewentualnym ostrzeżeniem przed całkowitą klapą, warto więc zaglądać w sekcję komentarzy.

fanpage na Facebooku 2

Film.org

Trudno spotkać obecnie portal kinowy/filmowy, który nie byłby słupem reklamowym. Film.org działa na kinematograficznej arenie oferując merytoryczne, wartościowe artykuły, felietony, recenzje i nowości z kinowego świata. Możemy się z opiniami krytyków zgadzać lub nie, ale jeśli nie studiowaliśmy filmoznawstwa a zależy nam na raczeniu się wyższej jakości dziełami, warto zwrócić uwagę na opinie specjalistów.

 Warto zwrócić uwagę na cykl „Szybka piątka”, w którym redaktorzy wymieniają 5 filmów, aktorów lub scen, które, w zależności od tematu, wydały im się najlepsze, najgorsze, najstraszniejsze, najbardziej warte uwagi. Lekarstwo na brak pomysłu, „co by tu dziś obejrzeć”!

Wrocław [Wroclove]

Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce może się również pochwalić świetnie prowadzonym fanpagem. Wyróżnia się tym, że przeznaczony jest nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, którzy mogą być dzięki niemu na bieżąco choćby z cenami biletów miesięcznych, ale też dla każdego rodzaju turystów. Nieważne, czy wybieracie się tam pierwszy raz, czy wydaje Wam się, że miasto znacie już dość dobrze, moderatorzy zawsze zaskoczą Was jakąś ciekawostką, zwrócą uwagę na to, co zobaczyć w pierwszej kolejności, lub który zabytek został ostatnio odnowiony. Do zwiedzania zachęcają nas też przepiękne zdjęcia. Polecam!

Bored Panda

Przekleństwo ludzi pracujących przy komputerach i tych, którzy chcieliby mniej czasu spędzać z nosami w telefonach 😉  Masa artykułów z różnych zakątków świata, ciekawostek zebranych z innych mediów społecznościowych, zbiorów tematycznych zdjęć, komentarzy i porad, które czasami mogą dać nam inną perspektywę na świat. Możemy dowiedzieć się zarówno tego, po co w łyżce do spaghetti jest dziura, jak i tego, jakie były najmądrzejsze słowa, które ktoś usłyszał od swojej babci i jak one zmieniły całe jego życie. Każdy post jest opakowany w poręczny, zwięzły artykuł, a brak reklam tylko uprzyjemnia przeglądanie treści. 

Tasty

Niektórzy jedzą po to, aby żyć, inni żyją po to, aby jeść. Należę do drugiego typu ludzi i wcale się tego nie wstydzę, a gotowanie traktuję jako ratunek przed przepuszczeniem oszczędności życia w każdego typu restauracjach. Kiedy widzę więc na Tasty nowy przepis na goferki, krewetki w cieście, bułeczki bao czy fikuśną zapiekankę, od razu przechodzę do sporządzenia listy zakupów spożywczych. Dodatkowo Tasty prezentuje ciekawe fakty o kulturze jedzenia z różnych stron świata, a także publikuje ciekawostki o bezpiecznym przechowywaniu jedzenia, wykorzystaniu resztek, czy sprytnym zastosowaniu kuchennych sprzętów. Wartościowy „content” i cieknąca ślinka –   nie przeglądać na czczo! 😉

Tajemnicze Miejsca na Ziemi

Czasem kończy się na podróży w podpatrzone miejsce, czasem tylko na marzeniach. Nie można jednak zaprzeczyć, że Tajemnicze Miejsca inspirują i wzbogacają nasze życie. Przepiękne zdjęcia wolne są od podkoloryzowanych ujęć i wizerunków influencerów. Fanpage ten napawa swego rodzaju optymizmem, że nie wszystko jeszcze stracone, świat jest piękny, ludzie gdzieniegdzie potrafią dbać o przyrodę, a ona odwdzięcza się pięknem i zachwyca nas niepowtarzalnością. Strona uświadamia też, że niektóre cuda natury mamy tuż pod nosem, lub przynajmniej bardzo blisko! Zachęcam do poszukiwania inspiracji.

fanpage na Facebooku

Kakadu

Najlepiej wyposażony sklep zoologiczny w Polsce bardzo dobrze radzi sobie również w mediach społecznościowych. Profil Kakadu obfituje w ciekawostki o zwierzętach, zabawy i posty angażujące, przy okazji spełniając też swoją funkcję handlową – jeśli regularnie go śledzimy, nie przegapimy małych ani dużych rabatów. A kto ma zwierzaka ten wie, że na promocje przysmaków i akcesoriów często się poluje! 😉 Fanpage Kakadu wyróżnia się na tle konkurencji swoistego rodzaju misją, aby lepiej opiekować się swoimi zwierzętami – nie tylko nawołując do kupna oferowanych produktów, ale też dzieląc się wiedzą o zdrowiu i potrzebach naszych milusińskich.

Artykuł polecany dla Ciebie – “Instagram – przydatne programy do edycji zdjęć”

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.