Instagram – przydatne programy do edycji zdjęć

Podstawą każdego konta na Instagramie są zdjęcia. Estetyczne, przykuwające uwagę fotografie mogą sprawić, że liczba followersów na Twoim prywatnym lub firmowym profilu będzie sukcesywnie wzrastała. Nie każdy jednak rodzi się fotografem. Z pomocą przychodzą aplikacje, dzięki którym nawet bez większych zdolności możesz stworzyć atrakcyjny content. Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy listę przydatnych programów do edycji zdjęć, a na samym końcu artykułu znajdziesz niespodziankę do pobrania. Miłej lektury!

Program do edycji zdjęć – Lightroom

Jeśli poszukujesz programu, który w szybki i prosty sposób pozwoli Ci edytować zdjęcie, to właśnie go znalazłeś! Użytkownicy kochają Lightroom przede wszystkim za możliwość automatyzacji pracy przy pomocy gotowych presetów. Czym one są? To zestawy ustawień, które pozwalają uzyskać określony efekt kolorystyczny. Wystarczy pobrać preset (darmowy bądź płatny), następnie dodać go do aplikacji na telefonie lub do wersji desktopowej i skopiować ustawienia. Presety można również tworzyć samemu, wymaga to jednak wiedzy i czasu.

Instagram – przydatne programy do edycji zdjęć 1

Dzięki presetom stworzysz spójny kolorystycznie feed, który z pewnością przyciągnie uwagę użytkowników aplikacji.

przydatne programy do edycji zdjęć

Aplikację możesz pobrać – TU

Insta Story Maker – Unfold

Ta aplikacja to prawdziwy „insta story maker”. W wersji bezpłatnej masz do wyboru kilka gotowych, klasycznych szablonów za pomocą, których stworzysz kolaże ze zdjęć w różnych kombinacjach, opublikujesz animację i zdjęcie na jednym kafelku, dodasz fotografię z opisem. Możliwości jest naprawdę sporo! Cały panel jest bardzo intuicyjny. Gotowy projekt możesz bezpośrednio opublikować na swoim profilu lub zapisać go w pamięci telefonu i udostępnić później.

W wersji Unfold+ (płatna) do dyspozycji jest o wiele więcej szablonów i funkcji, natomiast roczny koszt wynosi około 100 zł.

Aplikację możesz pobrać – TUTAJ

Program do edycji zdjęć – Picsart

Dzięki temu programowi do edycji zdjęć w łatwy i szybki sposób możesz zmienić fotografię w prawdziwe działo sztuki. Niestety większość funkcji dostępna jest w wersji gold (płatna). W opcji darmowej możesz zmienić rozmiar, pobawić się nasyceniem kolorów i światła, skorzystać z efektu rozmycia i autokorekty. Aplikacja ma również wbudowane ciekawe efekty np. szkic, który dodaje kontury do wybranych elementów zdjęcia, filtry artystyczne, „magiczne” dodatki.

Instagram – przydatne programy do edycji zdjęć 2

Aplikację możesz pobrać – O TUTAJ

Program do edycji zdjęć – Snapseed

Snapseed umożliwi Ci przycięcie zdjęcia, dostosowanie balansu bieli, dodanie kontrastu, nałożenie ramki, stworzenie fotografii w stylu retro. W aplikacji znajdziesz również kilka gotowych filtrów. Ten program posiada również bardzo ciekawe opcje retuszu. W narzędziach znajduje się pozycja „portret” klikając w nią możesz zmienić odcień skóry (blada, jasna, średnia, ciemna), wygładzić cerę, podkreślić oczy.  Wszystkie funkcje są darmowe.

Wypróbuj już dziś – POBIERZ

Program do edycji video – Capcut

Choć artykuł dotyczy edycji zdjęć to nie możemy zapominać o animacjach, które są również chętnie wyświetlane przez użytkowników Instagrama. Capcut to bezpłatna aplikacja do edycji filmików. Dzięki niej w łatwy sposób możesz przyciąć video, zmontować pokaz slajdów, zmienić prędkość nagrania, dodać specjalne efekty i naklejki, muzykę lub filtry. Ciekawą opcją są również automatyczne podpisy. Jest to bardzo przydatna funkcja w przypadku, gdy nagrywasz insta story z dźwiękiem i chcesz by relacja zawierała tekst.

Na zakończenie przygotowałyśmy dla Ciebie specjalną niespodziankę. Już teraz możesz pobrać 5 presetów zupełnie za darmo!

Instagram – przydatne programy do edycji zdjęć 3

*presety działają na wersji desktopowej programu Adobe Lightroom

POBIERZ PRESETY

Jak zaimportować preset do Adobe Lightroom PC/MAC:
– kliknij menu File i wybierz “Import Profiles & Presets…
– teraz musisz znaleźć presety lub profile /plik .xmp/, które chcesz dodać, zaznaczyć je i kliknąć “Import“,
– następnie wybrane presety lub profile powinny zostać zaimportowane do programu.

Artykuł polecany dla Ciebie – „Real Time Marketing w mediach społecznościowych

Udostępnij ten post:

Czytaj także...

Join Our Newsletter

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.