strona-www-kancaleria-adwokacka

Skuteczna strona internetowa dla kancelarii adwokackiej – co powinna zawierać?

Dziś coraz więcej osób rozpoczyna poszukiwania kancelarii prawnej od wyszukiwarki internetowej. Z tego powodu niesamowicie ważne jest, aby Twoja kancelaria adwokacka posiadała profesjonalną stronę internetową oraz budowała swoją wiarygodność w sieci. Jak zatem zadbać o te aspekty?

Zasady etyki zawodowej dla adwokatów zabraniają reklamy w prasie i innych środkach masowego przekazu. Adwokaci nie mogą także korzystać z usług pośredników oraz nie mogą przyciągać klientów w sposób niezgodny z zasadami lojalności względem kolegów. Jak zatem skutecznie pozyskiwać klientów dla kancelarii adwokackiej? Najlepiej w Internecie.

strona internetowa kancelarii adwokackiej

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej – zaczynamy od podstaw!

Podstawą działań promocyjnych kancelarii adwokackiej powinna być nowoczesna i profesjonalna strona internetowa. Taka strona musi wzbudzać zaufanie i przyciągać potencjalnych klientów. Jak zatem zbudować odpowiednią stronę i co powinno się na niej znajdować?

Odpowiednia treść i rozkład zakładek

Budowę strony internetowej należy oprzeć o wartościowe teksty. Nikt nie zna lepiej Waszej kancelarii jak Wy sami, dlatego kluczowe jest przygotowanie odpowiednich treści na stronę. Kto tworzy kancelarię? w czym się specjalizuje? Dlaczego warto? To tylko niektóre pytania, które pojawią się u potencjalnych klientów i których z pewnością będą szukali na stronie.

Przygotuj opis kancelarii, zakres usług oraz opis osobowy każdego członka zespołu. Zastanów się także czym Twoja kancelaria wyróżnia się na tle konkurencji.

Buduj wiarygodność odpowiednimi zdjęciami

Strona internetowa kancelarii adwokackiej powinna zostać uzupełniona zdjęciami własnymi. Pokazanie prawdziwych zdjęć, zespołu, adwokatów, aplikantów oraz samego biura wzbudzą większe zaufanie niż nawet najładniejsze zdjęcia stockowe. Myślisz o nowej stronie? Zadbaj też o sesję zdjęciową dla swojego zespołu.

strona internetowa dla prawnika

Przedstaw całą ofertę kancelarii

Nowa strona kancelarii powinna w prosty i przejrzysty sposób prezentować pełną jej ofertę. Wszystkie informacje należy odpowiednio podzielić. Klient zainteresowany pomocą w sprawie odszkodowawczej nie będzie zainteresowany prawem administracyjnym. Zbuduj swoją stronę tak, aby kierować swoich odbiorców do odpowiednich działów.

Postaraj się także, aby każda podstrona ofertowa zawierała odniesienie do strony kontaktowej lub inny przycisk wzywający do wykonania akcji. W ten sposób zwiększysz szansę na pozyskanie klienta.

adwokat strona internetowa kancelaria adwokacka

Zamieszczaj opinie oraz referencje

Klienci bardzo często poszukują opinii o danej firmie. W jaki sposób prezentować opinię klientów na stronie kancelarii? Metod jest wiele, jednak ważne jest źródło samych opinii. Te najbardziej wiarygodne pochodzą z systemów takich jak Google czy Facebook. Zadbaj zatem o wizerunek swojej firmy w tych portalach.

Najlepsze opinie można także wyróżnić na stronie internetowej – np. poprzez karuzelę na stronie głównej lub nową podstronę.

Regularnie prowadź blog ekspercki

Blog to świetny sposób na budowanie autorytetu kancelarii w internecie. Użytkownicy często pierwszych porad szukają w internecie. Jeśli napiszesz o problemie, którego rozwiązania szukają w internecie, z pewnością trafią na Twoją stronę!

Blog to miejsce, w którym adwokaci mogą dzielić się swoją wiedzą. Buduje to siłę marki i jej wiarygodność. Dodatkowo regularne prowadzenie bloga wzmocni pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej – zacznij już teraz!

Strona internetowa dla kancelarii adwokackiej nie musi być skomplikowana. Ważne jest kilka aspektów – jeśli o nie zadbasz, zwiększysz swoje szanse na sukces. Planujesz budowę nowej strony internetowej? Już teraz zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i zacznij zbierać odpowiednie materiały.

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.