Od analizy po stały wzrost widoczności SEO

Audyt SEO

Podejmij właściwe działania dla Twojej strony

Audyt SEO 1

Audyt SEO z agencją DIGONE

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to długofalowa strategia nastawiona na systematyczne działania. Wykonanie audytu SEO  pozwala zastosować dobre praktyki SEO już na początku współpracy. 

Dokładna analiza strony oraz prawidłowe wdrożenie rekomendacji technicznych i merytorycznych ma pozytywny wpływ na dalsze pozycjonowanie – przyspiesza efekty działań oraz często pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją. 

 

Korzyści z wykonania audytu SEO

Działania SEO są procesem skomplikowanym i wymagającym dużej uwagi, odpowiedniego przygotowania  i weryfikacji wielu elementów serwisów www — właśnie w tym celu niezbędną czynnością jest wykonanie audytu SEO.

Najczęstszą wątpliwością związaną z wykonaniem audytu jest czas jego trwania oraz związane z tym opóźnienie w rozpoczęciu działań SEO. Ważne jest jednak uświadomienie sobie, że start prac z SEO bez audytu i odpowiedniego rozeznania obarczone jest dużym ryzykiem ich niepowodzenia.

Ryzyka pominięcia audytu SEO

Dlaczego warto wykonać kompleksowy audyt strony z agencją SEO DIGONE

Spis treści

Kiedy warto zrobić audyt SEO strony?

Podejmowanie decyzji o przeprowadzeniu audytu SEO może wynikać z różnych powodów i jest kluczowym elementem strategii online każdej firmy. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane sytuacje, które są powodem wykonania audytu SEO.

Początek działań SEO

Audyt SEO jest obowiązkowym krokiem, który powinien poprzedzić wszelkie działania związane z optymalizacją strony oraz działaniami SEO. Pozwala to zrozumieć obecny stan strony, identyfikować problemy, które mogą hamować jej wydajność, oraz planować dalsze działania w sposób świadomy i efektywny.

Spadki widoczności

Jeżeli zauważysz znaczne spadki w ruchu organicznym na swojej stronie, audyt SEO jest idealnym rozwiązaniem, aby zrozumieć przyczyny tej sytuacji. Audyt pomoże zidentyfikować problemy techniczne, które mogły wpłynąć na ocenę rankingową, a także ocenić, czy zmiany w algorytmach Google mogły wpłynąć na Twoją widoczność.

Zdarza się, iż dalsze działania w tej samej strategii mogą nie przynosić efektów, a nawet powodować większe spadki.

Brak efektów działań SEO

Jeżeli mimo podejmowanych działań SEO, Twoja strona nie generuje oczekiwanych wyników, audyt SEO może pomóc zrozumieć, gdzie leży problem. Może to być kwestia błędów technicznych, niewłaściwej strategii słów kluczowych, czy problemów z jakością treści.

Zadaniem naszej analizy jest nie tylko określenie, co jest powodem, ale i określenie jasnej ścieżki dalszych działań. Tego nie wykona żadne, nawet najlepsze oprogramowanie. Potrzebna jest tu wiedza i doświadczenie specjalisty SEO.

Migracja lub tworzenie nowej strony

Przy zmianie CMSa, przenoszeniu strony na inną domenę, czy tworzeniu nowej strony — audyt SEO jest kluczowy, aby upewnić się, że nowa strona będzie optymalna pod względem SEO.

Audyt w środowisku testowym pozwoli na wczesne wykrycie i naprawę potencjalnych problemów, zanim strona zostanie oficjalnie uruchomiona. Takie wsparcie SEO w migracji strony, to często uniknięcie strat wynikających z błędów — często znacznie wyższych, niż koszt pracy specjalisty SEO.

Cykliczna weryfikacja efektywności działań SEO

Nawet jeśli Twoja strona wydaje się działać dobrze, regularny audyt SEO jest ważny, aby utrzymać jej wydajność i reagować na zmieniające się trendy oraz algorytmy wyszukiwania. Regularne audyty pozwalają na monitorowanie efektów działań SEO oraz na bieżąco porównywanie się z działaniami konkurencji.

Pamiętaj, że audyt SEO to nie tylko diagnoza problemów, ale także szansa na odkrycie nowych możliwości dla Twojego biznesu. Dobrze przeprowadzony audyt może dostarczyć cennych wskazówek i pomysłów na rozwijanie Twojej strony i zwiększanie jej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Szukasz skutecznej agencji marketingowej?

Uzupełnij formularz, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie.

Narzędzia wykorzystywane podczas audytu SEO

Podczas wykonywania audytu SEO wykorzystujemy rozbudowaną paletę narzędzi — zarówno tych od Google, jak i płatnych narzędzi do analizy widoczności, profilów linków oraz crawlerów internetowych.

Czym jest audyt SEO?

Audyt SEO to kompleksowa ocena strony internetowej pod kątem jej widoczności w wynikach wyszukiwania Google. To proces, który pozwala zidentyfikować zarówno atuty jak i wady strony internetowej, a także określić potencjalne szanse i zagrożenia, które mogą wpływać na efektywność jej działania.

Podczas audytu SEO analizujemy stronę internetową pod kątem:

Takie przeanalizowanie strony daje nam możliwość oceny jak jest ona postrzegana przez wyszukiwarki internetowe oraz jakie działania można podjąć, aby poprawić jej pozycję.

Audyt SEO jest podstawą dla każdej skutecznej strategii SEO. Bez analizy strony, nie jest możliwe dokładne określenie, co powinniśmy zrobić, aby poprawić jej widoczność. Audyt pozwala określić, które działania są skuteczne oraz planować kolejne kroki i mierzyć ich skuteczność.

Co powinien zawierać audyt SEO?

Profesjonalny audyt SEO to kompleksowa analiza strony internetowej, której celem jest zidentyfikowanie obszarów wymagających poprawy, a także wykrycie potencjalnych szans na zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania.

Oto niektóre kluczowe elementy, które powinien zawierać audyt SEO:

Analiza kodu strony

Sprawdzenie, czy Googlebot poprawnie indeksuje i rozumie zawartość Twojej strony. Zbadanie struktury kodu, tagów HTML, zastosowania JavaScriptu, a także responsywności strony dla różnych urządzeń. Należy pamiętać, że szybkość ładowania strony wpływa nie tylko na jej jakość pod kątem SEO, ale także na odbiór użytkowników i użyteczność serwisu. 

Analiza treści

Sprawdzenie, czy treści na stronie są zgodne z intencjami użytkowników i czy spełniają wymagania Google w zakresie wartościowych treści. Ocena użycia odpowiednich słów kluczowych, jakości i unikalności treści, struktury nagłówków oraz metadanych. 

Odpowiednia struktura serwisu

Audyt SEO powinien obejmować analizę struktury Twojego serwisu internetowego. Kluczowe jest sprawdzenie czy strona jest odpowiednio rozbudowana oraz czy zawiera odpowiednią ilością podstron o wysokiej jakości. Odpowiednio zoptymalizowana struktura serwisu pomaga robotom wyszukiwarek lepiej zrozumieć i indeksować treść, co przekłada się na lepszą widoczność Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja metadanych

Sprawdzenie, czy metadane takie jak tytuły stron, opisy meta, tagi alt obrazów są poprawnie zoptymalizowane pod kątem SEO. Najczęściej zaniedbywanym obszarem jest zoptymalizowanie meta tytułów.

Analiza profilu linków

Ocena profilu linków strony, w tym analiza linków przychodzących i wychodzących, sprawdzenie ich jakości i wiarygodności. Porównanie profilu linków z konkurencją.

Analiza konkurencji

Zbadanie działań SEO konkurencji, analiza różnic między Twoją domeną a stronami konkurencji, w kontekście profilu linków oraz czynników onsite.

Identyfikacja obszarów do rozwoju

Wskazanie obszarów, które mają potencjał do rozwoju i mogą przyczynić się do zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Warto pamiętać, że audyt SEO nie powinien ograniczać się tylko do wypunktowania błędów. Kluczowe jest interpretowanie tych danych, opracowywanie najefektywniejszych rozwiązań i podawanie szczegółowych wskazówek dotyczących ich wdrożenia. Po audycie powinno nastąpić wsparcie, które umożliwi weryfikację, czy rekomendacje zostały prawidłowo zastosowane.

Profesjonalny audyt SEO to nie tylko raport identyfikujący błędy. To przede wszystkim dokumentacja, które precyzyjnie wyjaśnia priorytetowość zadań i sugeruje, jak je wdrożyć. Taki dokument zazwyczaj zawiera kilkadziesiąt stron, w których szczegółowo omówione są wszystkie aspekty SEO strony.

Nie wiesz czy potrzebujesz audytu SEO?

Napisz do nas, ocenimy Twoją stronę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

Audyt SEO sklepu internetowego

Podczas przeprowadzania audytu sklepu internetowego, wiele aspektów jest analizowanych w podobny sposób, jak podczas audytu tradycyjnych stron internetowych. Dotyczy to na przykład optymalizacji metadanych, sprawdzania poprawności kodu strony czy analizy linków zewnętrznych i konkurencji.

Jednak sklepy internetowe mają swoje unikalne cechy, które wymagają specjalistycznego podejścia podczas audytu SEO. 

Cechami charakterystycznymi audytu SEO dla e-commerce są:

Profesjonalny audyt SEO dla sklepu internetowego może pomóc zidentyfikować i naprawić problemy, które mogą hamować Twoje działania w zakresie e-commerce. Pamiętaj, że optymalizacja sklepu internetowego jest procesem ciągłym, który wymaga regularnej oceny i aktualizacji, aby sprostać zmieniającym się algorytmom wyszukiwarek i oczekiwaniom użytkowników.

Audyt SEO a dziedzina SXO? Wiemy, jak ważna jest użyteczność

Audyt SEO jest kluczowy dla poprawy widoczności Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania, ale nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na sukces Twojego biznesu online. Równie ważna jest użyteczność Twojego sklepu lub strony, która jest oceniana podczas audytu SXO (Search Experience Optimization).

Podczas naszych audytów, nie ograniczamy się do sprawdzenia czysto technicznych aspektów strony. Zamiast tego, bierzemy pod uwagę całościowe doświadczenie użytkownika, analizując elementy takie jak:

Podczas audytu SXO, dokładnie analizujemy te aspekty, porównując je z tym, co oferują Twoi konkurenci. Naszym celem jest nie tylko poprawa widoczności Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania, ale również zwiększenie jego użyteczności, aby przyciągnąć i zatrzymać więcej klientów.

Mamy świadomość, że nawet najbardziej zoptymalizowana pod kątem SEO strona nie osiągnie sukcesu, jeśli nie spełni oczekiwań użytkowników. Jako Twoi partnerzy biznesowi, jesteśmy zainteresowani nie tylko zwiększeniem ruchu na Twojej stronie, ale także maksymalizacją Twoich dochodów. Dlatego podczas audytu SXO skupiamy się na dostarczaniu konkretnych, działających rozwiązań, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele biznesowe.

Szukasz skutecznej agencji SEO?

Uzupełnij formularz, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie.

Najczęściej występujące pytania związane z audytami SEO

Ile kosztuje audyt SEO strony internetowej?

Wycena audytu SEO to skomplikowany proces, który zależy od wielu czynników. Nie da się jednoznacznie określić, ile kosztuje audyt SEO, ponieważ koszt takiej usługi jest zależny od specyfiki każdego przypadku.

Znaczenie mają tutaj przede wszystkim złożoność problemów, które audyt ma na celu zidentyfikować i rozwiązać, a także wielkość i rodzaj strony, której audyt ma być przeprowadzony. 

W Digone każdy audyt wyceniamy indywidualnie. Przed ustaleniem ostatecznej ceny, prowadzimy rozmowę z klientem, podczas której poznajemy jego oczekiwania i potrzeby. Dopiero po zebraniu tych informacji, jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić koszt takiej usługi.

Naszym celem jest zapewnienie, że audyt SEO będzie przeprowadzony skrupulatnie i dokładnie, a jego koszt będzie adekwatny do skali problemu i efektów, które przyniesie jego wdrożenie. Zapewniamy transparentność w procesie wyceny i gwarantujemy, że każdy klient otrzyma ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb.

Czy po otrzymaniu wyniku audytu otrzymam wsparcie w procesie jego wdrażania?

Najlepiej przygotowany audyt SEO nie przyniesie żadnych korzyści, jeśli jego zalecenia nie zostaną odpowiednio wdrożone. Dlatego w naszej ofercie znajduje się nie tylko profesjonalny audyt SEO, ale również wsparcie w jego praktycznym wdrażaniu.

Podczas tworzenia audytu SEO, nadajemy priorytet poszczególnym zadaniom. Ten proces jest niezbędny do maksymalizacji efektów w jak najkrótszym czasie. Niektóre zmiany mogą przynieść natychmiastowe efekty, podczas gdy inne mogą wymagać długoterminowych działań. Zależy nam na tym, aby każde zalecenie zawarte w naszym audycie było konkretne i łatwe do zrozumienia. Dlatego też służymy wsparciem merytorycznym podczas wdrażania wytycznych, a także weryfikujemy poprawność ich wprowadzenia.

Jeśli nie posiadasz umiejętności lub czasu na wdrożenie zaleceń z audytu, skontaktuj się z nami. Możemy Ci pomóc, niezależnie od tego, czy potrzebujesz treści, zmian programistycznych, czy szukasz specjalisty, który wdroży zalecenia w CMS sklepu.

Analizujemy koszty takich wdrożeń i oferujemy pełne wsparcie, aby umożliwić naszym klientom skorzystanie z pełni potencjału audytu SEO. Działamy na podstawie jasnych zasad, co gwarantuje, że nie będziesz zaskoczony dodatkowymi kosztami. Nasze podejście gwarantuje transparentność, efektywność i maksymalne zadowolenie klientów.

Darmowy audyt SEO online czy profesjonalny audyt strony internetowej — co wybrać?

W dobie technologicznej, gdzie internet jest pełen darmowych narzędzi do audytu SEO, wiele osób może zastanawiać się nad tym, co jest lepszym wyborem: skorzystać z darmowego audytu SEO czy zlecić profesjonalny audyt strony www? Chociaż na pierwszy rzut oka darmowe narzędzia do audytu SEO mogą wydawać się atrakcyjną opcją, warto pamiętać, że ich zdolności analizy są mocno ograniczone.

Generatory bezpłatnych audytów SEO analizują tylko ograniczoną liczbę czynników i zazwyczaj skupiają się tylko na wprowadzonym adresie (zwykle testowany jest adres strony głównej), pomijając resztę serwisu. Nie daje to kompleksowego obrazu całego serwisu, a co więcej, nie uwzględnia konkurencyjności branży oraz działań konkurencji.

A może darmowa analiza SEO, którą wykonuje specjalista SEO? Taka okrojona analiza wykonana przez specjalistę SEO — może dostarczyć informacje o najważniejszych błędach i wyznaczyć kierunki dalszych działań. Niemniej jednak pełna wartość audytu SEO jest widoczna, dopiero gdy jest on kompleksowo wykonany.

Zlecając profesjonalny audyt SEO naszej firmie, możesz być pewny, że:

  • Cały Twój serwis zostanie dokładnie przeanalizowany. Używamy narzędzi, które imitują nawigację po stronie Googlebota, a następnie ręcznie analizujemy zebrane dane. Dopiero odpowiednio zinterpretowane dane mogą pomóc w podjęciu decyzji o dalszych działaniach.
  • Zostaną przeanalizowane trendy oraz ich wpływ na widoczność Twojej strony. Jesteśmy w stanie ocenić, jak zmieniała się widoczność i jak wpłynęły na Twoją domenę cykliczne aktualizacje Google Core Update.
  • Przeprowadzona zostanie dogłębna analiza konkurencji i ich potencjalnych działań SEO co pozwoli uzyskać informacje na temat tego w jaki sposób osiągają wysokie pozycje na istotne słowa kluczowe.
  • Zostanie przeprowadzona weryfikacja linków, które są widoczne w profilu linków konkurencji. Jest to istotna część audytu, której nie da się w pełni zautomatyzować i która wymaga wiedzy i doświadczenia specjalisty SEO.
Podsumowując, chociaż darmowe narzędzia do audytu SEO online mogą wydawać się na pierwszy rzut oka atrakcyjne, rzeczywista wartość takiego audytu SEO jest często znikoma. Z nami masz pewność, że każdy aspekt Twojej strony internetowej zostanie dokładnie przeanalizowany, co pozwoli na skuteczne zaplanowanie i realizację strategii SEO.

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.