Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna kluczowym
elementem silnej marki

Budowanie marki. Od ogółu do szczegółu

W dzisiejszych czasach pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. W natłoku wiadomości mamy tylko chwilkę aby zainteresować kogoś swoją firmą, przekonać go o swoim profesjonaliźmie i zachęcić do zgłębienia oferty.

Odbiorcy bardzo często nie wybaczają błędów, nie dają projektowi drugiej szansy. Z tego względu do tworzenia identyfikacji wizualnej podchodzimy niezwykle rzetelnie. Dbamy o jej każdy szczegół i zachowujemy jej spójność co sprawia, że Twoja idea już na starcie zyskuje przewagę.

Logo podstawą identyfikacji

Dopracowane, ponadczasowe i piękne logo stanowi tylko krok w kierunku budowania silnej marki. Jednak samo logo nie może powstać bez analizy konkurencji, zbadania targetu oraz przemyślenia działań promocyjnych.

Logo jest niezmiernie ważnym elementem Twojej marki, ale nie jedynym. Ważne jest aby Twoja marka nie zawierała się tylko i wyłącznie w ładnym logo firmy. W jaki sposób logo będzie eksponowane? W jakich kanałach będzie się odbywała jego promocja? Są to pytania, na które należy odpowiedzieć przed rozpoczęciem tworzenia nowej identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Silne logo firmy przemyślane w wieloletniej perspektywie

Nadgryzione jabłko kojarzy nam się z firmą Apple, czerwone byki z RedBullem, a trzy paski z Adidasem. Nie wyobrażamy sobie aby te firmy nagle diametralnie zmieniły swój wizerunek, prawda?

Na taki status te firmy zapracowały sobie nie tylko wieloletnią historią, ale także spójną i czytelną identyfikacją wizualną. Inwestycja w wizerunek marki to plan nie tylko na dziś, ale przede wszystkim na wiele lat do przodu. Rozpoczynając prace nad logo mamy to na uwadze i dbamy o to aby znak, który stworzymy był czytelny i ponadczasowy.

Księga znaku obrazowym opisem elementów Twojej marki

Tworząc identyfikację wizualną skupiamy się na wielu aspektach. Analizy konkurencji, dobór krojów pisma oraz kolorów, logo, możliwości użycia znaku, dozwolone kombinacje, zasady druku…

Wraz ze wzrostem wielkości firmy lub projektu wzrasta liczba elementów identyfikacji wizualnej, o których nie można zapomnieć i które należy zaprojektować. Wszystkie te reguły porządkujemy w tzw. księdze znaku. Dzięki temu zyskujesz pewność spójności wszystkich materiałów reklamowych, a co za tym idzie, szansa na zbudowanie silnej marki wielokrotnie wzrasta.

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.