budowanie autentyczności marki online

Jak marketingowo budować autentyczność marki?

Pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się, jak to jest, że jednym osiągnięcie sukcesu przychodzi z łatwością, a inni pomimo szczerych chęci, ponoszonych ogromnych nakładów pracy i środków pozostają daleko w tyle w biegu o tytuł najbardziej rozpoznawalnej oraz intratnej marki.

CZYM JEST AUTENTYCZNOŚĆ I SKĄD WOKÓŁ NIEJ TYLE SZUMU

W dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu jest autentyczność. Choć zwrot ten może Ci się wydawać mocno wyświechtany, to musisz przywyknąć, że za nim właśnie kryją się sposoby na budowanie skutecznych strategii marketingowych. Trend na autentyczność w reklamie internetowej oraz działaniach offline wynika bezpośrednio z faktu, że jako konsumenci przesyceni jesteśmy nadmiarem przekazów marketingowych. Bombardowani zewsząd bezosobowymi komunikatami nakłaniającymi do skorzystania z oferty, zakupu czy też konsumpcji stajemy się wyczuleni na fałsz, jaki często z takich przekazów płynie. Dlatego też tak często stajemy się „ślepi” na wszelkiego rodzaju banery internetowe tzw. banner blindness.

JAK BYĆ AUTENTYCZNYM?

Przede wszystkim tworząc materiały promocyjne oraz informacyjne, które będą przyjazne dla odbiorcy. Intuicyjna strona internetowa inspirowana założeniami user experienceidentyfikacja wizualna czytelna i miła dla oka – to kluczowe aspekty autentycznej komunikacji. Bardzo ważne jest filtrowanie informacji oraz ich hierarchizowanie – na projektach powinny znajdować się informacje najważniejsze z punktu widzenia odbiorcy. Aby ułatwić mu odczytanie przekazu, powinniśmy typograficznie różnicować treść.

Jak natomiast budować sam content marketing? Ukazując kulisy marki i ciekawostki od kuchni, których oczekują nasi fani i klienci. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku social mediów, które z założenia mają odkrywać nieformalny charakter marki. Nie unikajmy więc dowcipnych treści, publikowania zdjęć zza kulis naszego biznesu. Zachęcajmy fanów do kontaktu i sami ten kontakt podtrzymujmy. Kwestią czasu jest, aż zbierać będziemy owoce autentycznego marketingu. Jeśli sam nie masz pomysłu na skuteczną strategię marketingową bazującą na autentyczności, skorzystaj z doradztwa agencji marketingowej, która podpowie Ci, jak poprowadzić swój biznes w nurcie autentyczności. A może wspólnie wypracujecie najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu?

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.