jak ulepszyć fanpage

7 narzędzi, które pomogą Ci ulepszyć fanpage!

7 narzędzi, które pomogą Ci ulepszyć fanpage!

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie profili w mediach społecznościowych nie jest w dzisiejszych czasach żadnym wyzwaniem. Ale to nie prawda! Czy to będąc Social Media Managerem, czy po prostu prowadząc fanpage dla przyjemności, wart zadbać o to, by godnie się on prezentował, a komunikacja by była efektywna. Jak to zrobić? Jak zaangażować odbiorców? Przede wszystkim sprawnie szukając informacji, tworząc ciekawe teksty, ale też i stawiając na swój wizerunek w sieci oraz optymalizację. Sprawdź 7 narzędzi, które zdecydowanie Ci w tym pomogą!

  1. Narzędzie idealne do wyszukiwania informacji – Feedly

W internecie jest wiele serwisów, na których znajdują się ciekawe informacje. Jednak codzienne przeglądanie ich wszystkich może być męczące. Jak więc sobie z tym radzić i znaleźć właśnie to, co ważne? Stawiając na Feedly!

Co to takiego? To czytnik RSS, który codziennie sprawdza za ciebie, czy w danej kategorii nie pojawiły się nowe, interesujące informacje. Gdy coś nowego jest dostępnego – masz do tego wgląd w specjalnej zakładce. Nie musisz więc od razu otwierać kilkunastu stron. Teraz całość masz pod kontrolą w jednym miejscu.

  1. Zamiast tysiąca zakładek – jedno Pocket!

Zdarzyła Ci się sytuacja, że chciałeś przeczytać ciekawy artykuł, ale nie miałeś czasu? Dodawanie kolejnej zakładki do przeglądarki potrafi skutecznie „zamulić” system. Zamiast tego lepiej jest skorzystać z Pocket, czyli aplikacji umożliwiającej zapisanie na komputerze lub w telefonie strony, do której możesz wrócić później. Możesz z niej korzystać także będąc offline!

  1. Sprawdzaj swoją grupę docelową – stawiaj na optymalizację

Prowadząc fanpage na Facebook, wiele osób zapomina o jednym – dostosowaniu go do grupy docelowej. Swoje posty należy kierować do tych, którzy naprawdę będą nimi zainteresowani. To samo tyczy się reklam. Z pomocą przychodzi Facebok Audience Insights, czyli narzędzie, które dokładnie poinformuje nas o tym, kto jest naszą grupą docelową. Dzięki temu zwiększysz liczbę zainteresowanych lajkowiczów.

  1. Content też ma znaczenie – czyli postaw na treść aby ulepszyć fanpage

Nie tylko to, jak publikujesz, ale też to, co publikujesz ma znaczenie. Grafiki wcale nie muszą być skomplikowane, by odniosły sukces w mediach społecznościowych. Już drobna obróbka treści może przynieść wspaniały rezultat. Pixlr to edytor pozwalający na dodawanie warstw, masek, filtrów oraz tekstu i innych elementów do grafik.

  1. Grafiki w prostym wydaniu – Canva

Jeśli Photoshop, Gimp, a nawet Pixlr to dla Ciebie narzędzie nie do przejścia… mamy alternatywę. Jest nią bardzo prosta Canva, która świetnie nadaje się do edycji nieskomplikowanych grafik. Dzięki niej zaprojektujesz zdjęcie w tle, a nawet logo. Co więcej, stworzysz tutaj też szablon, plakat, wizytówkę czy okładkę płyty. W Canvie od razu możesz też dopasować format grafiki do social mediów, w których planujesz ją opublikować. Nie musisz więc martwić się o to, że coś na grafice nie będzie widoczne.

  1. Banki zdjęć, czyli korzystaj legalnie

Prawdziwą zmorą są kradzione w sieci zdjęcia. To, ze coś raz zostało opublikowane nie oznacza, że może tak być w kółko. Wręcz przeciwnie! Zamiast dosłownie kraść cudzą własność – lepiej skorzystać z banków zdjęć. Niektóre z nich są płatne, co oznacza, że płacimy raz (z reguły niewielką kwotę) za pobranie fotografii lub grafiki. Inne, na tzw. Licencji C0 są całkowicie bezpłatne i możemy z nich korzystać bez ograniczeń. Do takich stron należą: Shutterstock, Fotolia. iClipart czy bezpłatny Pixabay.

  1. Monitoruj to, co piszą o Tobie w sieci

Oprócz optymalizacji, tworzenia i innych działań – równie ważny jest monitoring tego, co piszą na Twój temat inni. Za pomocą takich stron jak Brand24 i Sentione dowiesz się, co jest publikowane oraz w jakim kontekście. Wyniki są dzielone na różne kanały, pokazują ilość wzmianek oraz szczegółowe linki do konkretnego „wspomnienia”. To znakomite narzędzia do monitoringu nie tylko mediów społecznościowych.

W artykule przedstawiliśmy tylko kilka narzędzi, które pozwolą ulepszyć fanpage. Jeżeli chcecie być na bieżąco z kolejnymi podpowiedziami jak skutecznie prowadzić profil na Facebooku, zapraszamy do śledzenia naszego bloga ????

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Masz dla nas projekt?