video marketing

Jak wykorzystać video marketing w swojej komunikacji?

Video marketing

to znakomity sposób na promocję marki. Zastosować go można w praktycznie każdej branży – począwszy od startupów, poprzez firmy motoryzacyjne, spożywcze, a nawet i stricte technologiczne czy B2B. Istnieje kilka możliwości, dzięki którym można wykorzystać video content marketing. Warto pamiętać o jednym – każda treść wizualna, czy to grafika czy wideo ma za zadanie wywołać u odbiorcy emocje. Od nas zależy, jakie one będą.

DO JAKICH DZIAŁAŃ WYKORZYSTAĆ CONTENT VIDEO?

Video marketing sprawdza się praktycznie w każdej branży. Dotąd był głównie używany przez firmy odzieżowe, gdzie małym sklepom i producentom trudniej jest się czasem przebić jedynie poprzez tradycyjne zdjęcia. Nagrania z tzw. catwalku cieszą się dużą popularnością i często są umieszczone na stronach produktowych. Dlatego też video marketing najczęściej wykorzystuje się do demonstracji swojego produktu i oferty. Jest to tak naprawdę znakomita okazja dla każdego – także dla start upów, firm działających w obrębie nowych technologii czy branży spożywczych! Video marketing to także znakomity sposób, by poinformować o nowych produktach czy ofertach naszej marki.

Popularnością cieszą się również poradniki w formie wideo. Najczęściej korzystają z nich firmy chcące w ten sposób umieszczać np. krótkie szkolenia w danej dziedzinie. Doskonale sprawdzają się również porady odnośnie tego, jak korzystać z danej funkcji przedmiotu znajdującego się w ofercie marki. Dodatkowo spełniamy tutaj funkcję edukacyjną, stajemy się firmą otwartą na potrzeby naszych klientów. Czy nie lepiej byłoby oglądać video odnośnie skręcania mebli niż tylko czytać papierowa instrukcję?

Jeśli mamy do czynienia z branżą spożywczą – za pomocą video marketingu w bardzo łatwy sposób możemy zyskać nowych klientów czy followersów. Wystarczy postawić na prezentację naszych produktów! Jak to zrobić? Świetnym rozwiązaniem są nagrania z udziałem znanych kucharzy, promujących naszą żywność. Inną opcją są wideo z przepisami – jak najlepiej pokazać jedzenie, jeśli nie gotując je? Przy okazji wzbudzamy tutaj emocję, dajemy inspirację i w znakomity, prosty sposób możemy się wypromować!

Jak w łatwy sposób zbudować pozytywny wizerunek naszej firmy? Pokazując ją od środka! Dzięki temu każdy może zobaczyć halę produkcyjną, sposób działania pracowników. Oprócz tutaj, dzięki contentowi video możemy też opowiedzieć historię naszej marki, przedstawić nasze wartości, cele czy misję. Dodatkowo to sposób, by pokazać, że nasza firma to przede wszystkim ludzie – zespół, który robi wszystko, by zadowolić klienta!

Nie należy także zapominać o live streamingu – czyli nowej formy dostępnej głównie na Facebooku czy Instagramie, która pozwala przekazywać informacje oraz nagrania na żywo, co pozwala nam również od razu wejść w interakcje z oglądającymi. To znakomita forma, by przekazywać ważne informacje, organizować relacje z wydarzeń czy webinarów.

PODSUMOWANIE

Video reklama zdecydowanie zyskuje ostatnimi czasy na popularności. To znakomity sposób, by w jasny, przejrzysty sposób pokazać swoją markę lub produkt. Dodatkowo możemy dotrzeć do potencjalnych klientów za pośrednictwem wielu mediów. Warto wykorzystać ten trend także i w swojej promocji!

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.