kreator-stron-www

Kreator stron internetowych – narzędzie do tworzenia stron internetowych

Kreator stron internetowych

Pewnie już każdy z Was spotkał się z powiedzeniem mówiącym o tym, że jeżeli nie ma cię w Internecie, to nie istniejesz. Zwłaszcza jeżeli chodzi o firmy. Kontynuując, pewnie każdy z Was spotkał się również z opinią, że strony internetowe są naszymi wizytówkami. Nie sposób się nie zgodzić. Żyjemy w czasach, w których Internet stanowi źródło informacji o produkcie, usłudze i firmie, z jaką chcielibyśmy współpracować. Warto rozwinąć w tym miejscu pojęcie ROBO Reaserch online, buy offline. Określenie dotyczy ścieżki zakupowej konsumentów. Nawet jeżeli  kupujemy coś w stacjonarnym sklepie, to wspieramy się informacjami obecnymi w Internecie. Przed zakupem produktu poszukujemy informacji o produkcie na wszelkiego rodzaju blogach, forach, materiałach video, rankingach itd.

STRONA WWW JEST KONIECZNA.

Jeżeli sami nie posiadacie skumulowanych umiejętności i wiedzy programisty oraz grafika, to przed Wami wyzwanie, w jaki sposób wyposażyć biznes w skutecznie działającą stronę internetową. Dwa najprostsze rozwiązania to:  generator stron www lub agencja marketingowa, która wykona pracę za nas.

KREATOR STRON INTERNETOWYCH

Kreatory stron www to proste w obsłudze systemy CMS (content management system) pozwalające stworzyć oraz zarządzać stroną www. Działają one w tak zwanej chmurze, czyli wirtualnej przestrzeni, gdzie są magazynowane nasze dane, a dostęp do nich możemy uzyskać na przykład z poziomu przeglądarki. Główną zaletą kreatorów jest niska cena ich użytkowania. Można również znaleźć darmowe rozwiązania, warto jednak podkreślić , że nie dotyczy to wszystkich funkcjonalności, jakie oferują systemy. Dodatkową korzyścią jest fakt, że aby stworzyć swoją stronę internetową nie musimy znać języków programowania takich jak np.: HTML czy CSS. Wszystkie działania wiążą się z intuicyjnym kreowaniem wyglądu strony tzw. przeciągnij i upuść.

Ale zacznijmy od początku. Kreatory umożliwiają nam skorzystanie z gotowych szablonów stron, które następnie możemy dostosować do własnych potrzeb i rozbudowywać je na przykład o nowe podstrony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Relatywnie szybko jesteśmy w stanie stworzyć działającą stronę internetową z ładnym designem. Czy jest to zatem idealne rozwiązanie dla każdej firmy, produktu i usługi? To zależy, jak na to spojrzymy. Ilość gotowych szablonów jest ograniczona. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasza strona wyróżniała się na tle konkurencji pod względem układu, grafiki lub po prostu zależy nam na stworzeniu strony spójnej z obecnym key visualem, to warto zastanowić się nad przygotowaniem indywidualnego projektu.

Wśród funkcji kreatorów odnajdziemy również takie udogodnienia jak galeria zdjęć czy edytory zdjęć, w którym dostosujemy wgrane przez nas pliki. Dzięki udostępnieniu zdjęć/grafik będziemy mogli spersonalizować naszą stronę, podzielić się informacjami z życia naszej firmy czy zaprezentować packshoty produktów. Dodatkowo na stronie możemy umieszczać materiały video, wykorzystując do tego albo wewnętrzny bank filmów albo wgrywając własne materiały.

Kreatory podążają za trendami, w tym za blogosferą. Nie stanowi problemu dodanie podstrony, na której będziecie mogli publikować wpisy. Częste aktualizowanie strony na przykład poprzez właśnie nowe treści na blogu mają bardzo ważne znaczenie w nawiązaniu i utrzymaniu relacji z użytkownikami oraz na pozycjonowanie. Nasycenie strony internetowej ważnymi dla Was frazami kluczowymi powinno zadziałać na plus w przypadku wyników wyszukiwania. Dzięki kreatorom możecie także dodać przyciski społecznościowe, które pozwolą śledzić Was na portalach takich jak Facebook oraz Instagram.

DO TEGO DOCHODZI MOŻLIWOŚĆ STWORZENIA FIRMOWEGO MAILA, UZYSKANIA DOMENY STRONY I JEJ PÓŹNIEJSZY HOSTING.

Biorąc pod uwagę powyższe, kreatory stron www mogą być idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy potrzebujemy prostej strony pełniącej głównie rolę informacyjną i kontaktową. Jeżeli oczekujecie jednak rozwiązania uszytego na miarę, to trudno będzie uzyskać taki efekt bez indywidualnego projektu graficznego i indywidualnie zaprojektowanych funkcjonalności strony.

Musicie także pamiętać, że skuteczna strona internetowa to nie tylko ładna, przyciągająca uwagę grafika. Obecnie Internet dostarcza nam szereg narzędzi pozwalających śledzić poczynania naszych użytkowników, atrakcyjność poszczególnych podstron, liczbę klientów pozyskanych przez Facebooka, wyświetlać reklamę remarketingową itd. Do tych celów służy między innymi Google Analytics i facebookowy Pixel. Aby móc korzystać z tych narzędzi, potrzebna jest najczęściej interwencja programisty, który wprowadzi na Waszej stronie odpowiednie kody.

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.