skuteczna strona internetowa

Skuteczna strona www – czyli jaka?

CO ZROBIĆ, ABY STRONA WWW PREZENTOWAŁA SIĘ ZACHĘCAJĄCO?

Wydawać, by się mogło, że w dzisiejszych czasach żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez strony internetowa. W pewnym sensie to prawda, ale tylko wtedy, gdy strona działa tak jak powinna i spełnia swoją rolę. Co to znaczy? Przede wszystkim zachęcająca i dobra strona www powinna pozyskiwać klientów, zwiększać sprzedaż produktów czy usług oferowanych przez firmę, ale musi również spełniać cele marki, jednocześnie budując jej wiarygodność. Co więc należy zrobić, aby strona firma była wykonana tak jak należy?  Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

JAK STWORZYĆ SKUTECZNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ?

Projektowanie stron www to nie tylko sam design. Wiadomo, że kwestie związane z UX są niezwykle ważne, zwłaszcza z punktu widzenia odbiorcy. Zakładając stronę www powinniśmy skupić się na tym, aby była skuteczna, a co za tym idzie – prosta w odbiorze. Powinna informować o celach biznesowych naszego przedsiębiorstwa w na tyle intuicyjny i łatwy sposób, by user, gdy tylko znajdzie się na stronie mógł dowiedzieć się, czy zrealizuje przy naszej pomocy to, co zamierzał. W końcu każdy konsument szukający danego produktu lub usługi przegląda strony internetowe właśnie po to, aby znaleźć taką ofertę, jakiej potrzebuje.

Tworząc własną stronę internetową warto dobrze rozplanować na niej treści. Teksty i opisy powinny być odpowiednio sformatowane i podzielone, elementy graficzne muszą być dobrze opisane i rozmieszczone. Liczy się tutaj pełna przejrzystość. Dodatkowo pamiętajmy też o takich rzeczach jak:

    • Meta treści na stronie – są niezwykle przydatne, jeśli zależy nam na pozycjonowaniu strony oraz ciekawych treściach w tzw. SERPach
    • Słowa kluczowe – znakomity sposób, by nasza strona pojawiła się w wynikach wyszukiwania. Za pomocą odpowiednio dobranych słów kluczowych możemy trafić do konkretnych klientów, którzy zainteresują się nasza ofertą
    • Śródtytuły oraz nagłówki – odpowiednie rozplanowanie tekstu na stronie także jest bardzo ważne. Podzielenie go na sekcje, wyznaczenie najważniejszych fragmentów pozwoli czytelnikowi od razu znaleźć to, czego szuka, a także zatrzyma jego uwagę na dłużej
    • Mobilność strony – obecnie coraz częściej korzystamy z internetu mobilnie. Dlatego też dobrze jest, by projektując stronę internetową od razu zadbać także o jej responsywność, czyli dopasowanie strony i treści do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, np. smartfonach i tabletach.

LICZY SIĘ TREŚĆ!

Kolejną ważną kwestią jest język korzyści, który znajduje się na stronie. Dlatego też istotne jest, aby treści umieszczone na stronie były zwięzłe oraz konkretne. Zamiast tzw. „lania wody” znacznie lepiej postawić na merytorykę oraz przedstawić korzyści, jakie wynikną ze współpracy z naszą firmą. Projektując stronę internetową warto też zwrócić uwagę na jej unikalność. Nie warto powielać schematów widzianych na innych stronach www. Nigdy nie powinnyśmy kopiować cudzych treści. By zachęcić do siebie użytkownika (ale także i lepiej wypozycjonować stronę w Google) – stawiajmy na w pełni unikalne oraz autorskie teksty oraz oferty. Dobrze jest też nasycić je słowami kluczowymi, które w sposób naturalny wplecione będą w nasze treści. Interesujący opis oferty lub produktu potrafi skutecznie zachęcić do współpracy bądź zakupu naszego produktu.

Tworzenie strony www, jeśli nie mamy odpowiednich kompetencji, dobrze jest powierzyć profesjonalistom. Dzięki temu możemy mieć pewność, że przygotowana przez nich strona będzie dokładnie taka, jak być powinna!

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.