artykul-10-02-1313x579

Dlaczego warto korzystać z Google Ads?

Jako użytkownicy Internetu niemal na każdym kroku mamy styczność z reklamą. I jak wszystko na tym świecie ma to swoje dobre i złe strony. Bo przecież ile razy, niemal na każdej odwiedzanej witrynie, atakowały nas grafiki butów czy też odkurzaczy, które oglądaliśmy dzień wcześniej z bijącymi po oczach hasłami “Kup mnie!”? Oczywiście w momencie kiedy rzeczywiście jesteśmy zainteresowani kupnem danego produktu, jest to z pewnością pomocne. Gorzej jeśli nasze zamiary zakupowe nie są tak sprecyzowane jak algorytmy, które wrzuciły nas do jednego worka zainteresowań z np. mamami, czy też choćby wtedy, kiedy chcemy zrobić komuś niespodziankę, albo się oświadczyć. Jednak sprawa trochę inaczej wygląda od strony Sprzedającego…

Dlaczego warto korzystać z Google Ads? 1

Dlaczego warto zainwestować w płatne kampanie Google Ads?

Chyba najważniejszym powodem jest fakt, iż nie ma szybszego sposobu, aby zaistnieć w Internecie. A w końcu tylko to, że Twój sklep czy marka jest widoczna w wynikach wyszukiwania Google daje Ci możliwość na osiągnięcie sukcesu. Dlatego też prawidłowo stworzona kampania otwiera drogę do dotarcia w odpowiednim czasie i miejscu do potencjalnych klientów. Tutaj też za sprawą skonfigurowania list odbiorców nabieramy pewności, że nasza reklama dociera do użytkowników, którzy w rzeczywistości mogą być zainteresowani naszymi produktami lub usługami. 

Poza tym że Google Ads jest najbardziej rozwiniętą platformą reklamową z której tak na dobrą sprawę może korzystać każdy, to jeszcze jest najbardziej różnorodną, pod względem dostępnych formatów reklam. Tutaj, w zależności od tego jaki jest profil naszej firmy, czy też jakie produkty bądź usługi oferujemy, możemy reklamować się za pośrednictwem reklam tekstowych, video, produktowych, graficznych (które automatycznie dopasowują się do danej przestrzeni na stronie), reklam w mapach Google, aplikacji bądź reklam typu “tylko połączenie”. 

Dodatkowym atutem korzystania z płatnych kampanii Google Ads jest możliwość reklamowania się lokalnie, ale również i globalnie. To od Ciebie zależy, jak i gdzie będzie pojawiać się Twoja reklama. W Twoich rękach jest też określenie budżetów,  jakie chcesz poświęcić na reklamę. Wydasz tylko tyle, ile sam/a ustalisz za konkretne działania. 

Google Ads nieustannie się zmienia, rozwija. Sposoby docierania do potencjalnych klientów oparte są o sztuczną inteligencję. Machine Learning, czyli algorytmy, które przetwarzają masę danych – uczą się i przetwarzają tak by wychwytywać potrzeby, zamiary, a nawet najmniejsze niuanse użytkowników. I tu wyłania się kolejny i chyba najważniejszy powód dlaczego dla Sprzedających Google Ads jest najlepszym wyborem. Otóż reklama za sprawą odpowiednich funkcji stała się spersonalizowana.  

Poza powyższymi atutami należy pamiętać, że GAds daje ogromne możliwości zasięgowe. Według danych w wyszukiwarce Google codziennie odbywa się około 3,5 miliarda wyszukiwań. Użytkownicy szukają produktów, usług, zadają pytania, szukają odpowiedzi. To ogromna przestrzeń na dotarcie do odpowiednich osób w odpowiednim czasie, a co za tym idzie, rosną możliwości nie tylko zasięgowe, ale przede wszystkim wzrasta siła rozpoznawalności Twojej marki. 

Dlatego pozwólcie, że korzystając z okazji pisania tego artykułu obalę również kilka mitów:

  1. Nie jest prawdą, że reklama w Google Ads jest tylko reklamą w wyszukiwarce -> dodatkowo reklamy mogą wyświetlać się w Google Play, na karcie “Zakupy”, w mapach Google, w sieci Partnerów Google, w witrynach odwiedzanych przez Twoich klientów, na różnych urządzeniach i w różnych lokalizacjach i językach… spójrzcie tylko ile możliwości!
  2. Ważniejsze jest pozycjonowanie strony, niż inwestowanie w Google Ads -> oczywistym jest, iż kwestie SEO są jednym z filarów, niemniej należy pamiętać, iż dają one wyniki w pewnym odstępie czasowym. W kwestii reklamy płatnej –  rezultaty widoczne stają się od razu. Są to kwestie niezależne od siebie, które w perspektywie ogólnych działań marketingowych przyczyniają się do wzrostu sprzedaży i rozpoznawalności brandu. 
  3. Im więcej zapłacę za reklamę, tym lepsze wyniki osiągnę -> nic bardziej mylnego. Rzeczywiście, gdyby cofnąć się kilka lat wstecz, to tak było. O sukcesie decydował fakt, kto da więcej. Obecnie poza stawką CPC, bardzo istotne są wyniki jakości. 

Podsumowując, jeśli chcesz zainwestować w skuteczną formę reklamy, to Google Ads wydaje się do tego najlepszym wyborem. Pamiętaj jednak, że jak w każdej sytuacji, aby nie przepalać budżetu, należy skontaktować się ze specjalistami w tej branży. Bo pomimo całej cudowności jaka jawi się poprzez ten artykuł, Google Ads jest niesamowicie rozbudowanym i skomplikowanym narzędziem. Daje mnóstwo radości i ogromne pole do rozwoju i popisu. Tak że w razie czego, polecam się – GAdsowy freak 😉  

Artykuł polecany dla Ciebie – “Reklamy w sieci wyszukiwania – pierwsze kroki”

Udostępnij ten wpis

Masz dla nas projekt?

Bezpłatna wycena

Chcesz poprawić sprzedaż swoich usług i produktów? Umów się na niezobowiązującą konsultację i otrzymaj darmową wycenę.